Home Gym - příklad vybavení

Home Gym je řešení určené pro větší prostory (nad cca 16m2), kdy je možné vybavit místnost určenou k provádění pohybové aktivity 3 a více  zařízeními nebo posilovacími stroji nebo lavicemi, případně posilovacími věžemi.

Dle našich zkušeností je v tomto vhodné nakombinovat vybavení domácího fitka 2 zařízeními pro kardio zátěž a 1 zařízením pro posilování stanovených partií těla. Dle preferenci zákazníka je možné zvolit jakoukoliv kombinaci 3 zařízení, která budou prostorově vyhovovat, a případně je doplnit dle prostorových možností dalšími drobnými doplňky pro fitness. Finální řešení ovšem opět vychází primárně z preferencí zákazníka.

Hammer Speed Race cyklotrenažér
NOHRD Water Rower veslovací trenažér
NordicTrack Commercial 2450 běžecký pás
SlimBeam kladkový tréninkový stroj

1. Cyklotrenažér Hammer Speed Racer

Dynamický vytrvalostní trénink pro zaručené spalování tuků. Šlápněte do pedálů s maximálním výkonem a ovládejte svou rychlost pomocí moderní magnetické brzdy.

Kvalitní vysokorychlostní trénink

Speedbike RACER posílí Vaše lýtkové a stehenní svaly a spálí spoustu kalorií. Váš kardiovaskulární systém je posílen s každým tréninkem. Indoor cyklistika také zapojuje břišní svaly. Zvláště pokud jedete v rychlejším tempu, a když stojíte. Kromě toho se můžete motivovat hudbou a opravdu jít do sebe. Nechte speedbike RACER, aby Vám ukázal nejlepší způsob tréninku a připravil Vás se na další cyklistickou sezónu doma bez ohledu na počasí.

Bezkonkurenční kvalita: Absolutně tichý magnetický brzdný systém

RACER přichází s nejlepším magnetickým brzdným systémem, který je v současné době k dispozici. Narozdíl od předešlého brzdného systému pracují rychlostní kola s magnetickým brzdným systémem naprosto tiše. Zde je tréninková zátěž řízena vzdáleností magnetů od setrvačníku. Čím menší je vzdálenost, tím vyšší je zátěž a tím intenzivnější je trénink. Tento typ regulace zátěže je zcela bezkontaktní, a tedy nehrozí opotřebení a hluk.

 

 

Nepřetržitá zátěž

Na hlavním rámu je snadno přístupný knoflík pro ruční nastavení zátěže. Trénujte tak intenzivně, jak jen chcete! A pokud jedete příliš rychle, můžete okamžitě nouzově zastavit s bezúdržbovým magnetickým brzdným systémem stisknutím červeného knoflíku a setrvačník bude zabrzděn.

Váš chytrý displej

Displej počítače Vám ukáže: čas, vzdálenost, spálené kalorie, puls, otáčky / min a rychlost. O zobrazení SCAN budete vždy informováni, protože všechny hodnoty funkcí se zobrazují střídavě po 5 sekundách. S funkcí Auto ON/OFF můžete začít cvičit okamžitě, když šlápnete do pedálů a všechny hodnoty se začnou počítat od nuly nahoru, dokud nedokončíte rychlostní trénink. Trénink je také praktický ve výchozím nastavení hodnot, jako jsou vzdálenost nebo kalorie. Výchozí hodnoty se automaticky začnou odpočítávat a až dosáhnete nuly, zazní pípnutí. Počítač vyžaduje pro provoz dvě baterie (typ AA) a lze jej snadno ovládat dvěma tlačítky.

Multimediální zábava

Umístěte tablet nebo chytrý telefon do držáku a můžete se připravit na multimediální zážitek. Fitness aplikace BitGym a Kinomap (s funkcí kamery) Vám nabízejí reálné trasy, které jsou rozmanité a motivující. Samozřejmě můžete také do svého silového tréninku přidat hudbu nebo si vychutnat nejnovější videoklipy prostřednictvím YouTube. Zábava během Vašich tréninků je zajištěna!
Hlídání srdečního tepu
Během intenzivních cyklistických tréninků byste měli určitě trénovat podle svého srdečního pulsu a neustále ho sledovat. Pro tento účel Vám tréninkový počítač nabízí program řízený dle srdečního tepu. Program zajišťuje maximální bezpečnost při nastavení limitu Vašeho pulsu, protože když přesáhnete nastavenou mezní hodnotu, zazní výstražné pípnutí. Kromě toho je počítač vybaven čipem, který umožňuje bezdrátové měření pulsu pomocí volitelného hrudního popruhu.

Velmi bezpečné pedály
Speedbike RACER má individuálně nastavitelné ploché pedály pro možnosti spojení se sportovní obuví. Ať už se jedná o mírný kardio trénink nebo sportovní rychlostní trénink, tyto pedály zajišťují maximální pohodlí, odolnost proti sklouznutí a efektivitu i při dlouhých trénincích. Oba pedály jsou vybaveny nastavitelným popruhem. Na speedbike RACER můžete také cvičit s pedály SPD, které lze dokoupit. Jednoduše zahákněte boty do pedálů a trénujte ještě efektivněji.

Tichý chod
Sportovní rychlostní sekvence s inovativní technologií zajišťují spoustu tréninkové zábavy a velkou motivaci. Se setrvačníkem o hmotnosti 16 kg, drážkovým řemenovým pohonem s hladkým chodem a kvalitními kuličkovými ložisky si užijete vzrušující cvičení, která Vás namotivují ke špičkovému výkonu. RACER vydává pouze minimální hluk a můžete tak trénovat soustředěně. Můžete cvičit kdykoli, ve dne v noci a nikdo nebude rušen nepříjemnými zvuky. Nic nestojí v cestě Vašemu rychlostnímu tréninku!
Vhodné pro každého
Výšku sedadla lze nastavit v 11 pozicích a přizpůsobit ho Vaší výšce. Také horizontálně můžete nastavit polohu sedadla několika jednoduchými kroky a přizpůsobit i jeho sklon. Jednoduše uvolněte šroub a posuňte sedadlo, jak chcete. Nastavení sklonu je opravdu praktické.
Chcete-li trénovat intenzivně a pohodlně, můžete nastavit sportovní řídítka až v 7 pozicích. Protiskluzové rukojeti jsou měkké a odvádějí pot. Povrch řídítek můžete po tréninku snadno otřít vlhkým hadříkem.

Stabilní a bezpečné
Se čtyřbodovým podpůrným a tlumicím systémem získáte při tréninku stabilní základ a perfektní rovnováhu. Vysoce kvalitní a kompaktní konstrukce (L x W x H: 115 x 50 x 134 cm) zajišťuje bezpečnost i při vysokorychlostních trénincích. RACER je vybaven dvěma dopravními kolečky na přední straně a díky nim můžete přesunout svůj Indoor Cycle RACER na požadované místo.

2. Veslovací trenažér NOHrD Water Rower

 

 

Od roku 1988 WaterRower vyrábí své stroje, které věrně imitují veslování na vodě, v duchu závazku k výjimečné kvalitě a designu. S celosvětovou sítí prodejců se WaterRower rozrostla do všeobecně uznávané značky, jejíž hlavní filozofií je podpora celoživotního pohybu a veslování.

Proč si vybrat veslařský stroj WaterRower?

 • Veslování je jedním z nejlepších forem tělesného cvičení
 • Zapojuje se 95% všech svalů
 • Posiluje svaly nohou, hrudníku a paží
 • Chrání klouby (obzvlášť při problémech s koleny)
 • Dřevěný rám se perfektně hodí do většiny domácností
 • Zabírá málo prostoru v bytě, ve složené vertikální poloze vyčnívá 51 cm od zdi, což je asi hloubka průměrné skříně
 • Odpor vody výborně simuluje skutečný pocit veslařského záběru na vodě
 • Tiché použití (žádný zvuk při pojíždění dopředu, lze slyšet pouze vodu při záběru)
 • Snadné čištění
 • Minimální údržba (minimální počet kovových a opotřebitelných dílů)

3. Běžecký pás NordicTrack Commercial 2450

NordicTrack Commercial 2450 je běžeký trenažér určený jak pro začátečníky, tak sportovně zaměřené osoby pro použití v domácím prostředí.

NordicTrack Commercial 2450 je běžeký trenažér určený jak pro začátečníky, tak sportovně zaměřené osoby pro použití v domácím prostředí. Je vybavený tichým motorem s trvalým výkonem 3,6 HP. Poskytuje rozsah rychlosti do 19 km/h a sklon běžecké plochy lze elektronicky regulovat v rozsahu od -3 % do 12 %. Robustní rámová konstrukce a kvalitní zpracování trenažéru zaručuje dlouhou životnost stroje i při pravidelném používání.

Tréninkový plán budete mít pod kontrolou prostřednictvím tréninkového počítače s přehledným barevně podsvětleným 22" dotykovým otočným displejem a řadou programů. Ať už využijete automatické cvičební programy, nebo si zátěž budete dávkovat ručně, zobrazované hodnoty vám umožní přizpůsobit svůj trénink vaší aktuální kondici a cílům.

 

 

Hlavní funkce

 • Odpružený systém "RunnersFlex" - systém s 6-ti tlumiči pro komfortnější běh (možnost nastavení tvrdého silničního, či měkčího odpruženého povrchu).
 • Systém "WhisperQuiet" - pro odhlučnění speciální dvouvrstvé běžecké kurty
 • Možnost složení – díky možnosti sklopení do vertikální polohy má trenažér minimální rozměry
 • Silný motor s vysokým trvalým výkonem – motor o síle trvalého výkonu 3,6 HP
 • Kvalitní mechanické zpracování – robustní rámová konstrukce a kvalitní zpracování trenažéru zaručuje dlouhodobě bezproblémové užívání stroje
 • Zabudované ventilátory - pro osvěžení při tréninku
 • Možnost připojení MP3 a zabudované reproduktory - pro poslech hudby
 • Možnost propojení s tréninkovou aplikací iFIT (Tréninková aplikace IFIT zdarma v 30denní verzi, poté je možné ji prodloužit na verzi placenou.)
 • Možnost nastavení sklonu - elektronické nastavení sklonu v rozsahu od -3 % do 12 %

Technické parametry

Trvalý výkon motoru 3,6 HP, možnost připojení MP3 + zabudovaný reproduktor, zabudované ventilátory, nastavitelné odpružení běžecké plochy "RunnersFlex", systém odhlučnění běžecké kurty "WhisperQuiet", 2x držák na láhev, elektronicky nastavitelný sklon v rozsahu od -3 % do 12 %, běžecká plocha o rozměru 51 x 152 cm, maximální hmotnost uživatele: 135 kg, napájení ze sítě

Tréninkový počítač

Přehledný podsvícený barevný 22" graficky dotykový otočný displej, zobrazení rychlosti, času, vzdálenosti, kalorií, tepové frekvence, sklonu apod., nabízí 50 programů celkem zaměřené na kalorie, tep. frekvenci, sklon, či rychlost, měření tepové frekvence senzory na madlech nebo bezdrátově bluetooth hrudním pásem, možnost propojení s tréninkovou aplikací iFIT přes tablet, možnost sledování filmů či poslouchání hudby

4. NOHRD SlimBeam kladkový tréninkový stroj

 

 

Kladkové lanové stroje jsou jedním z klasických tréninkových strojů. SlimBeam je kompletní tréninkový nástroj pro váš domov.

 • Více než 80 různých cviků dle katalogu.
 • Každé cvičení má svůj vlastní stupeň obtížnosti, který je nezávislý na použité hmotnosti.

Funkce a integrace

SlimBeam zachycuje pohled svým tenkým designem a vyžaduje minimální prostor

Je pouze 215 cm vysoký a 40 cm široký, takže esteticky zapadá do vašeho životního prostředí

Musí být bezpečně připevněn ke stěně ve vzdálenosti 10 cm a jeho tělo visí 20 cm do prostoru. Jeho podlahová plocha tak vyžaduje méně než půl metru čtverečního

Rovněž se zohlední prostor pro lana. Tažná čára umožňuje maximální funkci při tréninku s dvojitým odporem 4 metry a 8 metrů jednoho odporu

Maximální tělesná hmotnost je 12,5 kg a 25 kg (dvojité tažení)